Fotoreportaż ze święta męczenników ugandyjskich

W sobotę, 6 czerwca 2020 roku o godz. 18-tej w naszej kaplicy w Natalinie, uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nasz odpust ku czci św. Karola Lwangi i Towarzyszy. Kościół Katolicki wspomina 22 Męczenników z Ugandy w dniu 3 czerwca.

Ta Msza Misyjna była jednocześnie naszą pierwsza wspólną Eucharystią od chwili wprowadzenia ograniczeń z powodu pandemii. Dlatego też nasza radość była wielka, że mogliśmy na nowo przyjąć gości w naszym domu misyjnym, aby wspólnie się modlić i świętować.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Paweł Mazurek, który przypomniał nam o naszej misji, aby być świadkami tak jak Święci Męczennicy z Ugandy. Zaprosił nas, abyśmy zrobili sobie rachunek sumienia, czy jesteśmy prawdziwymi świadkami Chrystusa, czy raczej wybieramy drogę cichego milczenia, aby nie narazić się na krytykę. Zachęcił zgromadzonych, aby nasze rodziny, po paru miesiącach kwarantanny, otworzyły się niosąc w społeczeństwie świadectwo o Chrystusie. Podkreślił jak ważne jest, aby tworzyć wielką i prawdziwą rodzinę, w której wszyscy są jednakowo szanowani i otoczeni opieką, bez jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na religię, klasę społeczną czy polityczną lojalność. Patrząc na Męczenników możemy czerpać inspirację, odwagę, odnowioną wiarę i zaangażowanie na każdy dzień.

Uroczysty charakter naszego święta podkreśliła piękna oprawa muzyczna, za którą dziękujemy Teresie Kmieć.

Po Mszy Świętej mieliśmy czas na wspólną agapę i radosne spotkanie, tak długo oczekiwane!

Poniżej fotoreportaż z odpustu u Ojców Białych: