#AKM Ekipa Lublin’2020

Poniżej prezentujemy osoby biorące udział w doświadczeniu misyjnym AKM Lublin 2020:

 

 

Anna-Maria Dzik

Edycja limitowana. A raczej licencjonowana na kierunku edukacja muzyczna na poznańskiej Akademii Muzycznej. W AKMie od kwietnia 2016. W obecnym roku ma przyjemność zarządzać tym stadkiem (baranów…).

Uczestniczka doświadczeń misyjnych Jerozolima 2017, Kazachstan 2019 oraz Ghana 2019. Działanie w AKMie pomaga jej w wyborze powołania (np. po 8 Mszach na animacji, wie już, że nie chce być księdzem).

Chodzą plotki, że ma w sobie tyle energii, iż Netflix chciał nakręcić Czarnobyl 2 z jej udziałem. Hmmmm… Czemu nie? W końcu filmy z Hobbitami się sprzedają. Bo może i jest mała, ale z doświadczenia chce wrócić jeszcze mniejsza, by Bóg mógł w niej wzrastać. I chociaż czasem brakuje siły, wie że wystarczy jej Jego Łaski.

Aneta Błasiak

Szczęśliwa studentka teologii, uczestniczka doświadczenia misyjnego Jerozolima2019. W AKMie od października 2018r. Fanka czytania książek w każdych okolicznościach, uwielbia ludzi i długie rozmowy o wszystkim i niczym. Nie znosi kawy i wszystkiego co kawo-podobne, ale jest za to ogromną fanką czekolady w każdej postaci. Trzy doby bez snu podczas konkretnego działania, nie są dla niej żadnym problemem. Głowę ma pełną pomysłów i co dnia bije rekordy wypowiadanych słów na minutę. Chce zmieniać świat, zaczynając od tu i teraz.

 

Weronika Jeżyk

Studentka finansów i rachunkowości, a od niedawna również geografii. Od dwóch lat w AKMie. W zeszłym roku uczestniczyła w doświadczeniu misyjnym w Jerozolimie, co zmieniło patrzenie na otaczający świat, również świat misji. Zafascynowana odkrywaniem nowych miejsc i ludzi. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, z rodziną i przyjaciółmi.

 

Mikołaj Dzik

Elokwentny, sympatyczny choć nie dla każdego, sarkastyczny i skromny cynik. Tak mówią o nim współmisjonarze, sam uważa siebie za poszukującego jasnych stron życia wędrowca – towarzysza. Na co dzień syn, i brat czwórki rodzeństwa. AKMowicz Ciupowicz. Lubi spędzać czas czytając, pracując w ogrodzie i pijąc wino. Lubię Jeżyki

Uczestnik doświadczeń misyjnych w Kazachstanie i Jerozolimie.

Pracuje rozwijając Drogowskaz – aplikację mobilną Kościoła ????

 

Dominika Romanowska,

dla przyjaciół Domsi, studentka Finansów i Rachunkowości. Mistrzyni spontaniczności, miłośniczka gryzoni, sportu i podróży.

W AKM-ie od października 2018 roku. Na swoim koncie ma doświadczenie misyjne „Jerozolima 2019” oraz roczną służbę w zarządzie jako agent od małych spraw. Może jeść lody na śniadanie, obiad i kolację. Lubi działać przy muzyce, szczególnie takiej do potuptania. ????

Marlena Nikodem

Studentka etnolingwistyki, pani licencjat finansów i rachunkowości. Uwielbia języki obce, Hiszpanię, Meksyk i podróże (ich nigdy za wiele! ;).

Pochodzi z parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku, obecnie stacjonuje na poznańskich Jeżycach.

W AKMie od 2017 roku. Uczestniczka doświadczeń misyjnych Jerozolima 2018 oraz Ghana 2019.

 

 

Aleksandra Łączna

Studentka inżynierii materiałowej na Politechnice Poznańskiej. W AKMie od 2019 roku. Dorywczo pracuje jako kelnerka, a na wyjazdach z ekipą- sezonowa kucharka. Zawsze chętna do poznawania nowych ludzi. Lubiąca spontaniczne wypady, mająca wiele zainteresowań- od niedawna wkręcona w jazdę na rowerze.

Kasia Jankowska

W październiku, gdy zaczęłam studiować stosunki międzynarodowe, od razu trafiłam do AKMu. Także tegoroczne doświadczenie jest moim pierwszym. Uwielbiam sport, a szczególnie piłkę ręczna, dlatego też nie lubię siedzieć długo bez aktywności. Jednak nie pogardzę książką czy maratonem filmowym.

 

Marcin Porożyński

Najpierw człowiek.
Ekscentryczny sangwinik, niegdyś bardziej wulgarnie figlarny, dziś nieco bardziej poukładany (co widać na zdjęciu).
Dla przyjaciół Marjan – dla nieprzyjaciół też, chociaż wierzy, że ich nie ma… naiwniak!

Później katolik.
Z pasją do Pasji
(co widać na zdjęciu). Wziął krzyż i poszedł za Nim, realizując swoje powołanie w ASD. Jeśli chodzi o AKM to mija roczek jak w nim jest i już nie raczkuje. Że jest to dobrze, bo to dobra wspólnota, godna okejki, którą widać na załączonym obrazku.

Katarzyna Wierzbińska-Stochmal

Z pochodzenia Gnieźnianka. Absolwentka poznańskiej muzykologii. Od prawie dwóch lat szczęśliwa żona. Uwielbia spędzać czas z bliskimi, grać na pianinie, śpiewać, jeść chipsy i czytać… dużo czytać, zwłaszcza literaturę XIX. wieku. Od ślubu jej pasją stało się również szykowanie mężowi kanapek do pracy ????

Uczestniczka doświadczeń misyjnych Jerozolima 2017 i Kazachstan 2019

 

Filip Stochmal

Inżynier budownictwa pochodzący z Gniezna. Miłośnik wszelkich prac manualnych i sportu a zwłaszcza wspinaczki i koszykówki. Gdyby nie spotkał swojej żony Kasi prawdopodobnie zamieszkałby w jednej z tatrzańskich jaskiń.

Główny kierownik od trzymania łopaty i inspektor nadzoru inwestorskiego sióstr Szarytek na doświadczeniu misyjnym Kazachstan 2019.

Filip P. Łuczak

W AKMie 2. rok.
Do dużego naczynia dodajmy studenta Kulturoznawstwa na UAMie, Zakrystianina, pilota pielgrzymek kochającego Ziemię Świętą, pół litra znajomość gwary Poznańskiej, rudawą brodę, 2 zakola, szklankę tworzenia memów, wiadro poczucia humoru, 30 gram anegdotek, 10 gram żartów. Po zmieszaniu dodajmy kubek ze smaczną „kapuczyną” i oto Ja ????

Rodowity poznaniak kochający poznawać nowe miejsca, tradycje i ludzi. Sangwinik i gaduła.

Moj patron św. Filip Nereusz powiedział kiedyś, że: „im więcej w nas radości, tym nam bliżej do świętości”, i staram się Go w tym naśladować.

 

Michał Sulowski

Wyobraź sobie, że przychodzisz pierwszy raz na spotkanie AKMu, witasz się ze wszystkimi i
po chwili kogoś zauważasz – zawsze uśmiechnięty, żywo z kimś rozmawia, wszyscy go znają.
Już po pierwszym spojrzeniu domyślasz się że pewnie jest tu „od zawsze”…
Nie, to nie ja. To prawdopodobnie Padre, nasz opiekun.
Ja natomiast w AKMie jestem jakieś 3 lata ale tak właśnie tutaj się czuję – jakbym był „od
zawsze”.
To chyba o czymś świadczy, prawda?

A co do tego spotkania, to rozejrzysz się dalej, przywitasz, gdy zostanie jakieś 5 minut do
rozpoczęcia, spokojnie usiądziesz i wtedy dopiero wchodzę ja – cały na czarno, jak zwykle na
ostatnią chwilę, z ciastkiem w jednej dłoni a w drugiej z kubkiem kawy – pewnie już trzeciej
tego dnia.

Jeżeli kiedyś zostanę świętym, to właśnie sypana czarna będzie moim atrybutem.

 

 

Andrzej Marciniak

Kleryk V roku ASD.
Cechy charakterystyczne:
– optymizm,
– wiara w dobro w drugim człowieku,
– uwielbia poznawać ludzi i nowe miejsca;

Choć dalekie kraje odwiedził (doświadczenie misyjne Jerozolima 2018, Ghana 2019), to na misjach w naszym kraju jeszcze nie był.

Kiedy pomysł o doświadczeniu misyjnym w Lublinie zaświtał, na swojej drodze formacyjnej go odczytał.

Ma nadzieję, że dla Ojców Białych będzie pożyteczny i ze wspaniałymi ludźmi z AKM-u napisze kolejny rozdział życia pełen niesamowitych treści.