„Będziecie moimi świadkami” – Rekolekcje wielkopostne

W dniach 23 – 30 marca bieżącego roku społeczność naszej Szkoły uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych, w duchowych konferencjach głoszonych przez Misjonarzy Afryki – Ojców Białych.

Wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże, podążaliśmy wraz ze świętym Łukaszem i świętym Pawłem po ścieżce naszego powołania. Odkrywaliśmy w sobie na nowo moc i siłę, którą daje Boży Duch. Konferencje duchowe poprowadzili dla nas: o. Francis Barnes MAfr (Wielka Brytania), o. Odon Kipili MAfr (Republika Demokratyczna Konga), o. Josephus de Bekker MAfr (Holandia) oraz o. Marcin Zaguła MAfr (Polska).

Tematem przewodnim naszych Rekolekcji był werset zaczerpnięty z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami”; skupiliśmy się bowiem na odkrywaniu w sobie dojrzałej wiary, dotknęliśmy problematyki świadectwa i aktualizacji Bożego wezwania. Rozważaliśmy wspólnie fragmenty z Pisma Świętego (Dz 1, 1-8; 1 Tes 5, 5-6. 8. 14-22).

Ostatniego dnia naszych Rekolekcji spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie w kaplicy parafii p.w. Bł. Bpa Władysława Gorala, aby uczestniczyć w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem o. Pawła Mazurka MAfr (Polska) oraz w nabożeństwie pasyjnym Drogi Krzyżowej.

 

Ojcom Rekolekcjonistom składamy raz jeszcze ogromne podziękowania
za trud włożony w przygotowanie konferencji, za świadectwo wiary,
a szczególnie za modlitwę w intencji naszej Szkoły oraz za dobre słowo
i wsparcie.

Dziękujemy również naszym uczniom za zaangażowanie,
a nauczycielom za współpracę!

DZIĘKUJEMY – MERCI BEAUCOUP

Oprac. Magdalena Kołtyś