Dzieląc się swoim powołaniem – Seminarzyści u Ojców Białych

W dniu uroczystości św. Stanisława Biskupa Męczennika nasz niemały gabarytowo dom misyjny w Natalinie prawie pękał w szwach. Ojcowie Biali mieli zaszczyt gościć w swoich progach 130 seminarzystów z diecezji, zgromadzeń i zakonów uczęszczających na wykłady z filozofii i teologii w Lubelskim Metropolitalnym Seminarium Duchownym wraz z ich wychowawcami. Takie spotkania są organizowane corocznie, a gospodarzem za każdym razem jest inna instytucja. Celem tych spotkań jest integracja i wzajemne poznanie się kleryków poza wykładami.

Nasza kaplica, dom, ogród i boisko nigdy nie widziały takiej liczby księży i kleryków. Zaczęliśmy od podziękowania Panu Bogu w naszej afrykańskiej kaplicy. W odświętnej atmosferze razem modliliśmy się za wstawiennictwem 22 męczenników z Ugandy, zarazem poznając historie ich życia. Jej nietypowy wystrój, okrągły kształt, słomiany dach wprowadzał naszych gości w egzotyczny dla nich klimat. Później klerycy wraz z wychowawcami, słuchając opowieści misjonarzy, zwiedzali nasze misyjne muzeum. Zapoznali się z charyzmatem Misjonarzy Afryki i podziwiali bogactwo afrykańskiej kultury.

Potem w przyjacielskiej atmosferze, spędzając czas na rozmowach, zjedzono górę grillowanej kiełbasy i mięsa.

Część tych kalorii udało się spalić grając w siatkówkę i spacerując po naszym ogrodzie.

Szybki mini-turniej wygrała drużyna lubelskiego seminarium. Najważniejszy był wspólnie spędzony czas, okazja do wymiany myśli i poglądów. Cieszymy się, że wielu z seminarzystów miało okazję dowiedzieć się o naszym domu w Lublinie i misjach naszego zgromadzenia, a za wstawiennictwem Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników z Ugandy, mogło ubogacić się duchowo. Niech dobry Pan Bóg błogosławi na ten koniec akademickiego roku wszystkim idącym za Jezusem drogą powołania. Prosimy Was o modlitewne wsparcie.

Więcej można przeczytać na:

https://lublin.gosc.pl/doc/5544893.Spotkanie-klerykow-z-archidiecezji-lubelskiej