Ekipa animatorów misyjnych z wizytą w parafii w Olchowcu

Wczesnym niedzielnym porankiem 12 listopada udaliśmy się do parafii w Olchowcu. W naszym zespole znaleźli się: o. Mariusz, wolontariuszki Ania, Iza i Marta oraz pani Elżbieta Czarnota, katechetka i inicjatorka naszego wyjazdu. Zostaliśmy tam bardzo ciepło powitani przez ks. Roberta Drzewieckiego, proboszcza. We Mszy Świętej szczególnie aktywnie uczestniczyli mali parafianie, którzy nieśli dary do ołtarza ubrani w barwne misyjne stroje. Zanieśli w darze m.in., serce symbolizujące otwartość, skarbonkę – symbol dzielenia się z innymi oraz mapę – symbol misji i misjonarzy pracujących na pięciu kontynentach.

W homilii o. Mariusz przybliżył historię św. Kizito oraz pozostałych męczenników z Ugandy. Mówił o trudnych wyborach, które niekiedy stają się naszym udziałem, gdy chcemy iść za Chrystusem. Ojciec podkreślił również wartość wspólnoty w życiu chrześcijan. W swoich rozważaniach odniósł się on do rzeźby Makonde skupiającej w sobie wiele postaci. Jak rzeźbiarz łączy je w jedną piękną rzeźbę, tak we wspólnocie tym Artystą spajającym nas wszystkich jest Jezus Chrystus.

Nie mniej ważnym miejscem spotkania było również stoisko z pamiątkami z Afryki. Można było tam zagrać na afrykańskim instrumencie, przymierzyć afrykańską maskę, czy zakupić hebanową figurkę i zabrać ze sobą do domu kawałek afrykańskiego świata.

Serdecznie dziękujemy ks. Robertowi oraz parafianom za zaproszenie oraz wspólną modlitwę. Pozostajemy zjednoczeni w wypełnianiu Chrystusowego nakazu: „Idźcie i głoście”.