Miesiąc misyjny w tym roku pozwolił nam doświadczyć zaangażowania w sprawę misji bardzo wielu ludzi i dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali nam w organizowaniu wszelkiego rodzaju spotkań, aby świadomość misyjna była coraz większa w Polsce.
Nasz czas zaczął się bardzo intensywnie od spotkania w drugą sobotę miesiąca – 14 października na mszy misyjnej, w której brały udział nasze rodziny i przyjaciele. W tym dniu również brat Jacek Rakowski opowiedział nam o swojej pracy misyjnej wśród dzieci ulicy w Zambii.
Przedstawione zostały zmiany personalne, jakie zaszły w naszej wspólnocie, powitaliśmy nowych Ojców oraz kleryków, rozpoczynających formację w Zgromadzeniu.
Po tym wspaniałym wydarzeniu, gdzie obecnych było około 65 osób, które „kochają Afrykę” i sprawa misji nie jest im obojętna nadszedł czas, by rozpocząć nasze wyjazdy po całej Polsce, aby pomagać naszym rodakom zrozumieć i pokochać sprawę misji Kościoła i Ewangelizacji.
Ojciec Mariusz wyruszył na południe Polski do Łazisk Górnych, gdzie głosił niedzielę misyjną oraz uczestniczył w katechezie w szkole. „Zdjęcia z Niedzieli Misyjnej w Łaziskach, dziękujemy Julii i Robertowi za zdjęcia i piękny wystrój kościoła, Dzieciom Maryi, ministrantom i naszemu opiekunowi ks. Adrianowi Przewoźniakowi za wspaniałą oprawę Liturgii Mszy św., o. Mariuszowi Bartuzi za obecność i Słowo Boże. Trzeba nam stać się darem dla Boga we wszystkich momentach swojego życia – w pracy i odpoczynku, w modlitwie i apostolstwie. W niedzielę staliśmy się jednością, wspólnotą wspólnot dla Chrystusa i misji.”
Ojciec Antoni dostał zaproszenie do Lublina do Parafii św Stanisława biskupa. Tak zapowiadał niedzielę misyjną ks. proboszcz Eugeniusz Zarębiński: „Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Dziękujemy ojcu Antoniemu ze Zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki za wygłoszone do nas Słowo Boże.”
Ojciec Paweł był również w Lublinie, gdzie dzielił się doświadczeniami misyjnymi w Kościele Akademickim KUL. Tutaj możecie posłuchać kazania O. Pawła.
25 – 26 października na zakończenie tygodnia misyjnego animacja misyjno-powołaniowa w parafii Kanie oraz w ZS Liszno, prowadzona przez O. Pawła.
Dziękujemy księdzu proboszczowi za zaproszenie i p. Agnieszce Remiś – katechetce w szkole za zorganizowanie spotkania z młodzieżą. Oto kilka zdjęć.
Ojciec Marcin był w Jaworzu w Parafii Opatrzności Bożej. Również on spotkał się z dziećmi i młodzieżą z Sanatorium, z Gimnazjum i kółka misyjnego. W niedziele wygłosił słowo Boże i dzielił się doświadczeniami misyjnymi. Dziękujemy ks. Proboszczowi Stanisławowi, siostrze Elżbiecie, Pani Urszuli i dzieciom z kółka misyjnego za organizację, wystrój kościoła i zaangażowanie.
Natomiast Ojciec Mariusz tydzień misyjny kończył w Krapkowicach w województwie opolskim. Zapraszamy do przeczytania relacji z jego podróży
http://opole.gosc.pl/doc/2778615.To-nie-misjonarz-nawraca-ludzi
Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w tym czasie, modlimy się za Was i prosimy o Waszą modlitwę za misje i za nas.
Misjonarze Afryki