Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu śladami Kardynała Lavigerie

Z okazji naszego Jubileuszu 150-lecia, zapraszamy serdecznie młodzież w wieku 18-35 lat do odkrycia Wiecznego Miasta podążając śladami Kardynała Karola Lavigerie.

Kardynał Lavigerie wielokrotnie bywał w Rzymie i w Watykanie blisko współpracując z papieżem Leonem XIII. Miał bardzo znaczący wpływ na postawę i nauczanie Kościoła w przełomowych momentach historii drugiej połowy XIX wieku.

Będziemy spacerować uliczkami Rzymu i modlić się w tych kościołach, gdzie sam Kardynał Lavigerie się modlił, żywiąc swoją relację z Chrystusem i swoją wiarę w przyszłość. Chcemy podążać Jego Rzymską ścieżką, jako profesora historii i „Człowieka, który uwierzył w przyszłość”. Poprzez odkrywanie wspaniałych kart historii Kościoła i czerpiąc z Jej wielowiekowego dziedzictwa, pragniemy pogłębić naszą przyjaźń z Jezusem tak, aby z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Odwiedzając historyczne miejsca związane z obecnością Kardynała Lavigerie w Wiecznym Mieście, poznamy Jego działalność na rzecz najbardziej potrzebujących na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Zgłębimy Jego wizję misji Kościoła Katolickiego w świecie  i Jego Wielkiego Ducha, który nieprzerwanie od 150 lat prowadzi na misyjnych drogach Swoich Synów i Córki.

Jako pielgrzymi pochylimy nasze głowy nad grobem Kardynała Lavigerie dziękując w sercu za dar Jego życia i Jego powołania. Prosząc o Jego wstawiennictwo aby gdy nasze głowy podniesiemy móc zobaczyć nasze własne życie i powołanie w pełnym świetle, świetle Chrystusa.

 

Szczegóły dotyczące wyjazdu:

Wiek uczestników: 18-35 lat

Dzień przyjazdu do Rzymu: 9 lipca 2019

Dzień wyjazdu z Rzymu: 18 lipca 2019

Koszt: 300 Euro + koszty podróży

Zapisy do 30 maja 2019

Tel. : 81 746 79 85

e-mail: animacja@ojcowiebiali.org

http://www.misjonarzeafryki.org

Zgromadzenie Misjonarzy Afryki – Ojcowie Biali
ul. Ziemska 37 – Natalin
21-002 Jastków / Polska