Relacja z listopadowej Mszy Misyjnej.

W minioną sobotę mieliśmy okazję do przeżycia wyjątkowego wieczoru. Nasz dom po raz kolejny stał się miejscem wspólnej modlitwy oraz dzielenia się doświadczeniami z misji. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się za zmarłych członków Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, a w szczególności za Ojca Darka Zielińskiego. To był wzruszający moment, w którym wspominaliśmy tych, którzy już odeszli, ale nadal pozostają w naszych sercach. Ich poświęcenie i oddanie służbie na rzecz innych są źródłem inspiracji dla nas wszystkich. To był czas, w którym mogliśmy podziękować Bogu za ich życie i za to, co zrobili dla ludzi w Afryce.

Mszy Świętej przewodniczył Ojciec Emmanuel, który opowiedział nam też o sposobach grzebania zmarłych w Kongu, gdzie pracował jako misjonarz, oraz w Burkina Faso, skąd pochodzi. Jego opowieści były fascynujące i przypomniały nam, jak różne kultury i tradycje kształtują naszą wiarę i nasze rozumienie życia wiecznego. Podczas Mszy mieliśmy również okazję do spotkania z naszym nowym współbratem, O. Emilem Kimembe, pochodzącym z Demokratycznej Republiki Konga. Ojciec Emil niedawno przyleciał do Polski, aby dołączyć do naszej wspólnoty i rozpocząć swoją misję tutaj.

Jesteśmy wdzięczni za ten wyjątkowy wieczór i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań, które pozwolą nam jeszcze bardziej się zbliżyć i wspólnie rozwijać naszą wiarę. Następna Msza Święta u Misjonarzy Afryki odbędzie się w sobotę 2 grudnia 2023.