Zapraszamy na Mszę Świętą odpustową

3 czerwca Kościół Katolicki wspomina św. Karola Lwangę i towarzyszy, świętych męczenników ugandyjskich.

Pielgrzymi wokół Bazyliki św. Męczenników Ugandyjskich

Drodzy przyjaciele misjonarzy i dobrodzieje misji zapraszamy do łączności duchowej z licznymi pielgrzymami i Misjonarzami Afryki – Ojcami Białymi którzy posługują w Bazylice w Namugongo znajdującej się na przedmieściach Kampali, stolicy Ugandy.

Tymczasem my w Natalinie cieszymy się, że będziemy ponownie mogli Was gościć w naszych progach. Po tych miesiącach mobilizacji stęskniliśmy się za normalnością, wspólną modlitwą i spotkaniem.

W sobotę, 6 czerwca 2020 roku o godz. 18-tej wieczorem w naszej kaplicy w Natalinie, chcielibyśmy razem z Wami uroczyście obchodzić nasz odpust 22 Męczenników z Ugandy, Karola Lwangi i towarzyszy.

Zapraszamy na Mszę Świętą wraz z odpustowym błogosławieństwem. Poukładamy krzesła nieco rzadziej niż zwykle, aby zachować rozsądny dystans. Mamy nadzieję, że dopisze nam pogoda i czerwcowy wieczór pozwoli nam także na rozłożenie dodatkowych ławek w ogrodzie przed oknami naszej kaplicy. Jak zwykle po Eucharystii, skromny poczęstunek: kawa, herbata i ciastko.

Prosimy o przekazanie tego zaproszenia innym znajomym i przyjaciołom Ojców Białych.

Wspólnota Misjonarzy Afryki w Natalinie

Relikwie męczenników z Ugandy niesione przez Generała Misjonarzy Afryki – Ojców Białych w procesji na początku Mszy Św. której przewodniczył Papież Franciszek w Bazylice w Namugongo, Kampala, Uganda, 28 listopada 2015 r.

Zobacz: relacja z pielgrzymki Papieża Franciszka w Ugandzie

https://www.gosc.pl/doc/2830789.Uganda-ziemia-meczennikow