Zaproszenie na marcową mszę misyjną

Już w najbliższą sobotę 12 marca o godz. 18 zapraszamy na kolejną już mszę misyjną w naszej wspólnocie.  Będziemy modlić się za misje, misjonarzy i śpiewać afrykańskie pieśni.

A po mszy św. spotkanie z Afryką; będziemy gościć p. Krzysztofa Błażycę, dziennikarza „Gościa Niedzielnego”, reportera, podróżnika i współtwórcę fundacji Razem dla Afryki. Opowie nam on o swojej wizycie w Ugandzie oraz będzie promował swoją najnowszą książkę „Tego drzewa nie zetniesz”, która jest zbiorem opowieści o zwykłych miejscach i niezwykłych ludziach. Poniżej przedstawiamy recenzje tej książki, którą będzie można nabyć po spotkaniu.

Ciarki przechodzą. Śmierć jak splunięcie, kanibalizm i wojna religii, Jezus o kulach i kapitalni faceci zwani misjonarzami, terroryści i seks, politycy, zbrodniarze i polscy Sybiracy. Tygiel, który wrze i wybucha. Kto nie zaplanował bezsennej nocy nie powinien otwierać tej książki.

Tadeusz Biedzki, Sen pod baobabem, Dziesięć bram świata

Krzysiek pokazuje nam Afrykę jak dzikie zwierzę, które pokochane da się oswoić. Jest przybyszem z wielkich przestrzeni. Wie, jak sprawić, byśmy podeszli do Afryki jak najbliżej i chłonęli ją wszystkimi zmysłami.

Barbara Gruszka-Zych, Gość Niedzielny

Teraz i my możemy znaleźć się pod świętym drzewem Kikujów; bać się panicznie dżu dżu, odwiedzić społeczność Wazanaki i poczuć zapach gotowanych bananów matoke. Pasja Krzysztofa w docieraniu do miejsc leżących daleko od utartych szlaków sprawia, że podążając tropem jego opowieści o Afryce poznajemy jej bardzo osobiste: raz piękne, a raz przygnębiające oblicze.

Beata Tomanek, Radio Katowice

Serdecznie zapraszamy!

krzysiek ksiażka tegodrzewaniezetniesz