3 czerwca – Odpust Męczenników Ugandyjskich

W samą niedzielę 3 czerwca 2018 roku w święto naszych 22 Męczenników Z Ugandy, w naszym domu będzie sie wiele działo.

Po rekolekcjach weekendu misyjnego, od godziny 14-tej mamy tak zwany dzień otwartych drzwi. W naszych skromnych progach witamy wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić: przyjaciół sąsiadów, znajomych, tych którzy chcą nas poznać. Postaramy się pokazać nasz dom i ogród, a przy kawie i herbacie poopowiadać im nieco o misjach i o tym co robimy. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, postaramy się przygotować dla nich parę atrakcji.

O godzinie 18-tej zaczynamy odpustową Eucharystię. Najważniejsze jest spotkanie z Chrystusem w Jego Słowie i Komunii Świętej. Znacie dobrze afrykańskie akcenty naszej liturgii. Pod koniec Eucharystii uczcimy także nasze relikwie świętego Karola Lwangi i Macieja Mulumby. Dojedzie do nas nasz świeżo upieczony misjonarz, diakon Paweł Patyk, który pod koniec czerwca przyjmie święcenia kapłańskie w swojej rodzinnej parafii w Przecławiu k/ Mielca.

Po duchowej uczcie zapraszamy na grilla. Prosimy was aby przynieść ze sobą coś na ruszt, ciastka, jakieś napoje, itp.  Gdybyście chcieli nam pomóc w przygotowaniach lub w liturgii, proszę się a nami skontaktować.

Do zobaczenia na odpuście

Wspólnota Misjonarzy Afryki w Natalinie