70 lat Parafii pw. Świętego Piotra w Serenje – Zambia

W minioną niedzielę miasteczko Serenje w Zambii było świadkiem bardzo ważnego wydarzenia w swojej historii. Parafia pod wezwaniem Świętego Piotra obchodziła swoje 70-lecie istnienia, a to było wyjątkowe święto dla całej diecezji Kabwe. Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył biskup diecezji Kabwe, Jego Ekscelencja Bp. Clement Mulenga. Wygłosił On inspirujące kazanie, podczas którego podziękował Misjonarzom Afryki za ich pracę na polu ewangelizacji w swojej diecezji.

Parafia w Serenje jest miejscem, gdzie przez wiele lat pracował również O. Franciszek Szczurek, który obecnie pełni misję w Polsce. Jego dedykacja i wizja pomogły parafii rozwijać się i spełniać jej duchowe zadania. Jego działalność została uczczona i doceniona podczas uroczystości jubileuszowej.

Wszystkim parafianom oraz Ojcom Białym, którzy obecnie pracują w Serenje składamy serdeczne życzenia dalszego wzrostu ich wspólnoty. Jubileusz to czas refleksji nad przeszłością i nadziei na przyszłość, dlatego mamy nadzieję że Parafia w Serenje będzie nadal miejscem modlitwy, wsparcia i duchowego rozwoju.