Coś się kończy, coś zaczyna – zmiany w zarządzie Przyjaciół Misjonarzy Afryki

Jak już zapewne większość z Was wie, w sobotę 9 czerwca 2018 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Misjonarzy Afryki (PMA) w siedzibie Stowarzyszenia w domu Ojców Białych w Natalinie. Celem spotkania było wybranie nowych władz Zarządu w związku z upływem kadencji poprzednich. Na prezesa Stowarzyszenia wybrano Pawła Porębskiego, sekretarzem została Agata Mostowska, a skarbnikiem o. Mariusz Bartuzi. W skład nowego Zarządu weszła również Krystyna Sobańska-Stępień i Zofia Krawczyńska.
Dziękujemy ustępującemu Zarządowi: Urszuli Adamczyk, Halinie Koszowskiej-Kot oraz o. Marcinowi Zagule za ich trud i zapał włożony w realizację celów Stowarzyszenia. Nowo wybranym życzymy entuzjazmu i wytrwałości w kontynuowaniu dzieła poprzedników. Z wielką radością informujemy również, że nasze Stowarzyszenie powiększyło się o 7 nowych członków.

Poniżej skład nowego Zarządu

Paweł Porębski – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Misjonarzy Afryki, PMA.

Paweł Porębski – ojciec dwóch nastolatków – Jana i Michała. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu działami sprzedaży i marketingu w międzynarodowych korporacjach. Od dwóch lat skupił się na wspieraniu małych i średnich firm.

Agata Mostowska – Sekretarz PMA.

Agata Mostowska – studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ratownik wodny, instruktor jazdy konnej i pływania. Jej szczególną pasją jest jazda konna i bieganie. Dotychczas uczestniczyła w różnych akcjach i imprezach PMA jako wolontariuszka, funkcja sekretarza w stowarzyszeniu będzie więc dla niej nowym wyzwaniem. Chce poświęcić swój czas i chęci na wspieranie misji i pomoc ludziom w Afryce.

o. Mariusz Bartuzi – Skarbnik PMA.

Mariusz Bartuzi – po święceniach kapłańskich w parafii Miętustwo na Podhalu w 2006 roku został posłany do Algierii gdzie pracował do 2015 roku, kiedy rozpoczął pracę w animacji misyjnej i powołaniowej w Polsce.

Zofia Krawczyńska – pełniąca funkcję członka zarządu jest matką dwójki dzieci, babcią dwójki wnucząt, z wykształcenia ekonomistką oraz bliską sąsiadką Ojców Białych.

Krystyna Sobańska-Stępień – pełniąca funkcję członka zarządu jest również bliską sąsiadką Ojców Białych, jest zaangażowana w wiele akcji kulturalnych i społecznych.

Fotorelacja z Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Misjonarzy Afryki:

Przedstawienie raportu za lata 2014-2017.
Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi PMA.
Wybory nowych władz Zarządu PMA.
Wspólna refleksja i przedstawienie planów działania PMA.
Nowi członkowie Zarządu PMA.
Walne Zebranie PMA zakończyło się sukcesem 🙂