Czuwanie w intencji ewangelizacji świata

O. Mariusz razem z naszymi klerykami Maćkiem i Kamilem wzięli udział w nocy z 5 na 6 grudnia na Jasnej Górze w czuwaniu w intencji ewangelizacji świata. Uczestnikami spotkania byli klerycy (wśród nich dwóch z Białorusi), animatorzy misyjni, referentki i referenci misyjni, członkowie misyjnych róż Żywego Różańca. W tym roku ze względu na beatyfikację męczenników z Pariacoto była także obecna grupa osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Dzieci Serc z miejscowości Radziechowy (diec. bielsko-żywiecka), która ma za patronów męczenników z Pariacoto, w sumie ok. 500 osób. Tysiące chorych i cierpiących łączyły się z nimi duchowo. Spotkanie, zorganizowane przez Papieską Unię Misyjną pod hasłem „Wierni synowie Maryi – męczennicy z Pariacoto”, było także okazją do wyrażenia wdzięczności za beatyfikację polskich misjonarzy męczenników z Pariacoto w Peru. Czuwanie zostało poprzedzone sesją misjologiczną.

W czasie Apelu Jasnogórskiego dyrektor krajowy PDM ks. Tomasz Atłas podziękował Bożej Opatrzności za nowych błogosławionych i za pośrednictwem Matki Najświętszej modlił się o jeszcze większe zaangażowanie misyjne Kościoła w Polsce.

Podczas czuwania bardzo wzruszające świadectwo przedstawił kolega i współbrat nowych błogosławionych – o. Ryszard Jarmuż OFM Conv. Wspomniał, że ojcowie Michał i Zbigniew już od seminarium odznaczali się wielkim radykalizmem wiary i byli bardzo oddani w służbie drugiemu człowiekowi, o. Michał – duszpasterstwu młodzieży, o. Zbigniew – posłudze wśród chorych. „Być może w Kościele peruwiańskim staną się patronami tych wspólnot” – stwierdził o. Ryszard.

Czuwanie zostało zakończone ponowieniem Aktu zawierzenia Matce Bożej członków PUM oraz misyjnego dzieła Kościoła.

 

czuwanie2 czuwanie1 czuwanie3