„Gość w dom Bóg w dom”

W niedzielę, 19 stycznia 2020 roku do naszego domu przybyli szczególni goście. Dom Misjonarzy Afryki – Ojców Białych odwiedziły siostry Dominikanki Matki Bożej Różańcowej wraz z podopiecznymi. Dzień ten był szczególny zwłaszcza dla o. Mariusza, który świętował wówczas imieniny. Dzieci miały okazję zwiedzić afrykańskie muzeum, posłuchać o tym, czym zajmują się misjonarze, a także złożyć o. Mariuszowi życzenia i skosztować pysznych imieninowych łakoci.

Te wspólne chwile przepełnione dziecięcą radością przywołały w naszych sercach słowa Jezusa:

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.” /Mk 10, 13-16/

My również przyłączamy się do świętowania i życzymy o. Mariuszowi wielu łask Bożych, życzliwych ludzi i aby nadal z takim entuzjazmem realizował swoją misję. Składają Przyjaciele Misjonarzy Afryki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej niezwykłej wizyt:

`