Gość z Tanzanii na Mszy Św. Misyjnej

Z wielką radością przeżywaliśmy w tym miesiącu naszą Mszę Świętą Misyjną. Oczywiście mowa tutaj o radości wewnętrznej, pamiętaliśmy przecież o tym, że już jesteśmy w okresie Wielkiego Postu.

Pierwszym powodem naszej radości serca była obecność wśród nas o. Tomasza Podrazika, Ojca Białego pracującego od 4 lat jako proboszcz parafii pw. św. Karola Lwanga w Tandale, dzielnicy Dar es Salaam, stolicy Tanzanii.

Drugim źródłem radości byliście dla nas Wy, nasi Drodzy Goście. Nasza wspólnota z Natalina niezmiernie dziękuje Wam wszystkim za tak liczne przybycie!

Wśród naszych gości znaleźli się o. Gérard Chabanon, prowincjał Europy oraz o. Antoni Markowski, który powrócił z Anglii.

Do naszych podziękowań dołącza się nasz gość z Tanzanii:

„Cieszę się że w ostatnią sobotę mogłem podzielić się ze stałymi bywalcami naszego domu w Natalinie swoimi doświadczeniami z pracy misyjnej w Tanzanii. Miło zobaczyć, że ten dom jest odwiedzany przez ludzi zainteresowanych tematyką misji. Mam nadzieję że udało mi się sprawić że wszystkim, którzy przyszli na Mszę Świętą i na prezentację zdjęć o naszej pracy w Tanzanii udzielił się choć trochę duch Afrykańskiego Kościoła.”

Zapewniamy Cię o. Tomaszu, iż Twoja prezentacja pracy misyjnej w „miejskiej dżungli” w Dar es Salaam była bardzo interesująca.

Podczas wykładu przeniosłeś nas do parafii Tandale i dałeś nam posmakować codzienności tamtego życia .

Jest to dla nas ogromną zachętą do dalszego odkrywania Kościoła w Afryce!

Po staropolsku: Wielkie Bóg Zapłać!

W jezyku kisuahili: Asante Santa !