Katechezy misyjne w SP nr 16

Doświadczenie całego Kościoła powszechnego może być udziałem tego, kto spotka się z misjonarzem. Takie szczęście miała społeczność naszej Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, która dnia 23 stycznia br. gościła o. Pawła Mazurka. Prelekcja misyjna, wygłoszona przez o. Pawła pozwoliła na przeniesienie się do Afryki, gdzie przez kilkanaście lat pełnił on swoją posługę, i do której tęskni….

Podczas naszego spotkania mogliśmy się wiele dowiedzieć o codziennej pracy misjonarza, jego obowiązkach, miejscowych zwyczajach ludności. Umożliwił to pokaz bogatej kolekcji zdjęć wykonanych w ostatnich latach przez o. Pawła. Przedstawiały one przyrodę niespotykanymi roślinami czy też zwierzętami, które możemy w Polsce podziwiać jedynie w zoo. Opowiadał również o dzieciach, rówieśnikach naszych uczniów, o ich życiu codziennym i problemach. Misjonarz w barwny i obrazowy sposób opowiadał o realiach z jakimi zetknął się podczas posługi, którą pełnił w ramach misji w Afryce.

Naszych uczniów interesowało to co się je w tamtym rejonie świata, jaka panuje tam pogoda, jak długo trzeba uczyć się języka, aby móc porozumieć się z mieszkańcami Afryki.

Słowa skierowane do młodych zapewne obudziły ich serca do modlitwy za misje …a być może ktoś w głębi serca odkrył ducha misyjnego.

Bóg zapłać za spotkanie i świadectwo pięknego życia o. Pawła Mazurka.

Anna Mirosław