Marcowa Sobota Misyjna

W ostatnią sobotę, jak co miesiąc, zebraliśmy się w naszej kaplicy by w otoczeniu naszych sąsiadów, przyjaciół modlić się za misje i za misjonarzy. W naszej wspólnocie przywitaliśmy o. Gabiego, który przyjechał uczyć naszych kleryków języka angielskiego, oraz o. Philipa, który, na co dzień pracuje w naszym domu generalnym w Rzymie.

W tym szczególnym okresie liturgicznym, o. Paweł, który przewodniczył Eucharystii, w homilii zaprosił wszystkich, aby wzrastali w swojej relacji z Bogiem. Nawiązując do Ewangelii stwierdził, że w sercu każdego z nas jest miejsce dla faryzeusza i celnika. Każdy z nas ma momenty w życiu, kiedy mu bliżej do celnika, ale też i momenty, kiedy odnajduje w sobie coś z postawy faryzeusza. Jedno jest pewne nie możemy gardzić drugim człowiekiem, w szczególności tym słabszym, żyjącym poza fleszami fotoreporterów, będącymi na marginesie społeczeństwa. To do nich w szczególności, jesteśmy posłani, jako uczniowie-misjonarze Chrystusa.

Po mszy świętej Klaudia, Ola oraz Mateusz, z fundacji AfricaMed, podzielili się swoim doświadczeniem wolontariatu misyjnego w szpitalu w miejscowości Rubyia w Tanzanii. Dzięki ich przepięknym zdjęciom i opowieściom, mogliśmy nie tylko przenieść się w przepiękne tereny nad Jeziorem Wiktorii, ale też doświadczyć codzienności życia mieszkańców okolicznych wiosek oraz wyzwań, jakie mają tamtejsi mieszkańcy, szczególnie w sektorze służby zdrowia. Klaudio, Olu i Mateuszu dziękujemy Wam za wasze świadectwo.

Już teraz zapraszamy Was wszystkich na kolejną mszę świętą misyjną w naszej kaplicy w Natalinie, która odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 18, po której odbędzie się spotkanie misyjne.