Misjonarze w Żabiej Woli

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycją stało stały się spotkania szkół z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli, na których uczniowie wspólnie przeżywają dalsze nauki rekolekcyjne.

Po wspólnej Mszy Świętej uczniowie ze szkoły Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich
w Osmolicach oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach zebrali się w budynku Szkoły Podstawowej im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem Samorządu Uczniowskiego, na temat wolontariatu, które miało przybliżyć uczniom wartość bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Koleżanki i koledzy zachęcali swoich rówieśników do brania udziału w akcjach charytatywnych organizowanych przez szkołę i parafię.

Kolejnym punktem było spotkanie z Misjonarzami Afryki, Siostrą Białą Gosią oraz Ojcem Białym Mariuszem.  W interesujący sposób przedstawili oni swoją działalność misyjną w Afryce, zapoznali uczniów z życiem i kulturą tamtejszej ludności. Uczniowie mogli zobaczyć, przedmioty pochodzące z tego kontynentu takie jak zabawki, ubrania, instrumenty muzyczne a nawet przedmioty codziennego użytku. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki od misjonarzy i zakładki z misyjnym przesłaniem wielkopostnym: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć” (o. Marian Żelazek SVD misjonarz).

Dziękujemy za wspaniałe pouczające i radosne spotkanie.

Agata Sobek