Oazowicze u Ojców Białych

W dniach 6-7 października tj. w sobotę i niedzielę w domu Ojców Białych – Misjonarzy Afryki zawitał Ruch Światło-Życie działający przy Duszpasterstwie Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tradycyjnie przed oficjalnym rozpoczęciem roku formacyjnego odpowiedzialni za naszą Wspólnotę spotkali się na tzw. Diakonii Jedności, aby zająć się sprawami organizacyjnymi potrzebnymi do dobrego funkcjonowania naszej Wspólnoty. Przeżyliśmy ten czas owocnie i w miłej atmosferze. A oto dowody  🙂

Czas na budowanie relacji z Jesusem

Czas na budowanie relacji we wspólnocie

Wspólnota Animatorów Oazy KUL

Animatorzy Oazy KUL

Księża Moderatorzy Oazy KUL

Kolejnym weekendem spędzonym u Ojców Białych były dni 16-18 listopada, kiedy to odbyła się Oaza Modlitwy Duszpasterstwa KUL. Głównym tematem naszych rekolekcji było „Piękno”, o którym rozmawialiśmy podczas spotkań w grupach oraz na konferencjach.

Czas na odkrywanie Piękna w Eucharystii

Eucharystia najpiękniejszy Dar

Piękni uczestnicy rekolekcji  🙂

Ten, Który Jest … Jest Prawdziwie PIĘKNY

Czas na dzielenie się owocami rekolekcji

Owoce rekolekcji – pokój i dobro

Owoce rekolekcji – piekno i radość

Czas wyjazdu – z pełnymi sercami i pełnymi walizkami

Na pożegnaie oazowiczów Ojcowie Biali zamówili biały puch

Wspólnie odkryliśmy Piękno Boga w pieknie przyrody

Świadectwo uczestniczek:

Dla nas te rekolekcje były impulsem do dostrzegania piękna w sobie, piękna Pana Boga oraz piękna codzienności. W czasie, kiedy poczułyśmy, że gubimy się trochę w rzeczywistości, która nas otacza, że mamy za dużo obowiązków, postanowiłyśmy przyjechać na oazę, aby złapać siły pochodzącej od Pana Boga. Dziękujemy Bogu za ten czas i chwała Jemu za to wszystko.- Agata S., Patrycja T.