Oazowicze u Ojców Białych

W dniach 6-7 października tj. w sobotę i niedzielę w domu Ojców Białych – Misjonarzy Afryki zawitał Ruch Światło-Życie działający przy Duszpasterstwie Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tradycyjnie przed oficjalnym rozpoczęciem roku formacyjnego odpowiedzialni za naszą Wspólnotę spotkali się na tzw. Diakonii Jedności, aby zająć się sprawami organizacyjnymi potrzebnymi do dobrego funkcjonowania naszej Wspólnoty. Przeżyliśmy ten czas owocnie i w miłej atmosferze. A oto dowody  🙂

Czas na budowanie relacji z Jesusem
Czas na budowanie relacji we wspólnocie
Wspólnota Animatorów Oazy KUL
Animatorzy Oazy KUL
Księża Moderatorzy Oazy KUL

Kolejnym weekendem spędzonym u Ojców Białych były dni 16-18 listopada, kiedy to odbyła się Oaza Modlitwy Duszpasterstwa KUL. Głównym tematem naszych rekolekcji było „Piękno”, o którym rozmawialiśmy podczas spotkań w grupach oraz na konferencjach.

Czas na odkrywanie Piękna w Eucharystii
Eucharystia najpiękniejszy Dar
Piękni uczestnicy rekolekcji  🙂
Ten, Który Jest … Jest Prawdziwie PIĘKNY
Czas na dzielenie się owocami rekolekcji
Owoce rekolekcji – pokój i dobro
Owoce rekolekcji – piekno i radość
Czas wyjazdu – z pełnymi sercami i pełnymi walizkami
Na pożegnaie oazowiczów Ojcowie Biali zamówili biały puch
Wspólnie odkryliśmy Piękno Boga w pieknie przyrody

Świadectwo uczestniczek:

Dla nas te rekolekcje były impulsem do dostrzegania piękna w sobie, piękna Pana Boga oraz piękna codzienności. W czasie, kiedy poczułyśmy, że gubimy się trochę w rzeczywistości, która nas otacza, że mamy za dużo obowiązków, postanowiłyśmy przyjechać na oazę, aby złapać siły pochodzącej od Pana Boga. Dziękujemy Bogu za ten czas i chwała Jemu za to wszystko.- Agata S., Patrycja T.