Pierwsza Msza Święta Misyjna dla Przyjaciół w nowym roku akademickim

Mimo wzmagającej się fali epidemii COVID-19, zapraszamy serdecznie na naszą Misyjną Mszę Świętą dla Przyjaciół, która będzie odprawiona w naszej kaplicy w najbliższą sobotę, 10 października 2020 roku o godz. 18-tej wieczorem. Będzie to Msza Święta już z liturgii niedzielnej. Będzie ją sprawował o. Adam Choma, który w tej chwili jest na urlopie w Polsce, a pracuje na misji Korhogo na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Po Eucharystii, jak zwykle kawa lub herbata, a o. Adam będzie nam opowiadał o swojej misji.

W dobie zagrożenia wirusem COVID-19 ludzie przyjmują różne postawy. Są tacy wśród nas, którzy go kompletnie ignorują, inni zaś są sparaliżowani strachem. Zdrowy rozsądek i fakty, które znamy na temat pandemii, polecają nam zachować wszelkie możliwe środki ostrożności (dystans, maseczki, dezynfekcja rąk), ale trzeba żyć w miarę możliwości normalnie. Rozumiemy też osoby, które wolą nie podejmować żadnego ryzyka i unikają wszelkich kontaktów zewnętrznych.

Będziemy szczególnie wdzięczni za spotkanie w tym miesiącu kiedy odmawiając różaniec, rozmyślamy tajemnice z życia Pana Jezusa i NMP. To miesiąc na który przypada wspomnienie wielkich patronów misji, jak św. Tereska od Dzieciatka Jezus. Nic dziwnego, że Kościół Święty w tym czasie szczególnie modli się za misje. Wszystkich Was ogarniamy swoja modlitwą.