Przysięga misyjna.

Ostatnie wydarzenia w Merrivale (RPA), miejscowości, w której mieści się jeden z naszych domów formacyjnych, przyniosły radość i wzruszenie. W piątek, na uroczystej ceremonii, dziewięciu z naszych współbraci złożyło przysięgę misyjną, zobowiązując się do posługi i służby dla świata afrykańskiego.

W odróżnieniu od innych zgromadzeń zakonnych, Misjonarze Afryki nie składają tradycyjnych ślubów, ale zamiast tego jest –  przysięga misyjna. Jest ona nie tylko znakiem zaangażowania się w misję ewangelizacyjną, ale również jest ona  świadectwem oddania się służbie na rzecz ubogich i potrzebujących, zwłaszcza w krajach afrykańskich. Jest to też zobowiązanie do wejścia na drogę życia zgodnego z charyzmatem Misjonarzy Afryki w imię Chrystusa.

Uroczyste ,,składanie przysięgi” zgromadziło liczne grono wiernych, przyjaciół i członków społeczności Merrivale. Wśród nich był obecny O. Paweł, który reprezentując Radę Generalną wspierał naszych młodych współbraci. Cieszymy się i modlimy się, aby ich droga obfitowała w Boże błogosławieństwo dla nich samych, ale też tych wszystkich, do których zostaną posłani. Dzień po uroczystym złożeniu przysięgi misyjnej, Bp Jan de Groef – ordynariusz Diecezji Bethlehem (RPA) udzielił święceń diakonatu ośmiu spośród naszych nowych współbraci.