Rekolekcje Adwentowe Wspólnoty Wiara i Światło św. br. Alberta w Domu Misyjnym Ojców Białych

Jesteśmy Wspólnotą Wiara i Światło św. br. Alberta z Lublina. Jak co roku wybraliśmy się na rekolekcje adwentowe. Nie ukrywamy, że wybór miejsca został wybrany losowo, jednak wiemy już, że nie byliśmy tu przez przypadek. Dziękując Bogu za dar posługi Ojców Białych, jesteśmy jednocześnie zaszczyceni, że możemy gościć w Ich Domu, do którego przyjęli nas z otwartymi rękami.  Jesteśmy mile zaskoczeni misyjnym klimatem, który dało się odczuć. Podczas nabożeństw, spotkań i rozmów osobistych mieliśmy przyjemność zapoznać się z kulturą afrykańską. Miłe wspomnienia z pobytu wśród Ojców pozostaną na długo w naszej pamięci. Dziękujemy ☺!

Kilka zdań od opiekunów rekolekcji:

Bardzo dziękuję Ojcom Białym za dobrą atmosferę i czas który wspólnie spędziliśmy w ich domu. Niezapomnianym wspomnieniem będzie dla mnie wspólne przygotowanie posiłków (szczególnie gotowanie pierogów), które było ważnym elementem tworzącym naszą wspólnotę.

Ola 

Jako wolontariuszka cieszę się bardzo, że mogłam spędzić ten czas z naszymi Przyjaciółmi ofiarując im moją pomoc, wspólnie modląc się, śpiewając kolędy, tworząc kartki i ozdoby świąteczne. Atmosfera, która otaczała nas w domu Ojców Białych sprzyjała głębokiemu przeżyciu naszych rekolekcji.

Lola

W imieniu Przyjaciół i ich rodziców składam serdeczne podziękowania na ręce Ojców Białych za ciepły rodzinny klimat, który sprzyjał duchowemu przeżyciu czasu rekolekcji adwentowych. Fundamentalnym elementem tworzącym naszą wspólnotę jest czas poświęcony na modlitwę. Cieszymy się bardzo, że pobyt u Ojców nam to umożliwił.

Olga
Koordynatorka Wspólnoty