Relacja z Grudniowej Mszy Świętej Misyjnej

Kardynał Lavigerie, gdy 149 lat temu zakładał zgromadzenie Misjonarzy Afryki – Ojców Białych w Algierii, wybrał Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą na Patronkę dla swoich misjonarzy. Grudniowa Msza święta misyjna była wspaniała okazją do wspomnienia Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył o. Mariusz, który wygłosił homilię. Podkreślił w niej znaczenie troskliwej, matczynej opieki, której potrzebuje każdy z nas. Zachęcał nas, aby w czasie adwentu na nowo spojrzeć na relacje z naszymi mamami inspirując się relacją jaką ma Jezus ze swoją Matką.

Po Mszy świętej udaliśmy się na spotkanie, na którym usłyszeliśmy i zobaczyliśmy (na wielu pięknych zdjęciach) relację z wyprawy–pielgrzymki do Tunezji, która została zorganizowana przez Siostry Białe z Tunisu. Uczestnicy w ten sposób przenieśli nas do Północnej Afryki, gdzie najpierw podążyliśmy śladami starożytnego chrześcijaństwa naznaczonego postaciami świętych, takich jak: św. Cyprian, św. Felicyta i Perpetua oraz św. Monika i jej syn św. Augustyn. Następnie pokazali nam jak kard. Lavigerie i jego misjonarze, Siostry i Ojcowie Biali, mocno wpisali się w historię współczesnego Kościoła tunezyjskiego.