Relacja z lutowej Mszy misyjnej

W ostatnią sobotę, 11 lutego, nasza kaplica ponownie się zapełniła aby razem modlić się za misjonarzy, za misje, w szczególności w Afryce. O. Paweł, który przewodniczył mszy świętej nawiązując do Ewangelii, przypomniał każdemu z obecnych, że każdy z nas poprzez Chrzest jest włączony w dzieło misyjne Kościoła. I tak jak Jezus czuł żal nad tłumem, my również powinniśmy okazywać troskę dla tych zapomnianych, żyjących na marginesie społeczeństwa, Kościoła, stając się uczniami-misjonarzami. Na pytanie Jezusa, “Ile macie chlebów?” każdy z nas powinien się odważyć i dać Mu to co mamy, może to być nawet czerstwa kromka, a On to przemieni i pomnoży. W ten sposób o. Paweł zaprosił uczestników, by się włączyli w dzieło misyjne Kościoła.

Po mszy świętej spotkaliśmy się z Panem Tomaszem Banaszkiewiczem, który ostatnie wakacje spędził na misji Ojców Białych w Tandale w Dar-es-Salaam. Poprzez zdjęcia i barwne opowieści, pomimo mrozu za oknami, wszyscy przenieśli się do cieplejszych klimatów. Pan Tomasz pokazał nam, czym się zajmował w parafialnej szkole, ale również jak wygląda codzienne życie ludzi w slamsach a Tandale. Oczywiście nie zabrakło ciekawostek biologicznych, jak wygląda i jak się je trzcinę cukrową, jakie egzotyczne gatunki ryb można spotkać na targowisku, oraz dlaczego samica strusia jest szara i nie atrakcyjna.

Wszystkim dziękujemy za przybycie oraz wspólną modlitwę i zapraszamy na kolejną mszę i spotkanie z Afryką już za miesiąc 11 marca.