Relacja z mszy misyjnej i podróży z AfricaMed do Tanzanii

W sobotę 11 maja 2019 roku o godz. 18.00 zgromadzeni z naszymi przyjaciółmi świętowaliśmy kolejną Mszę Świętą dla przyjaciół.

Eucharystii przewodniczył o. Marcin Zaguła, który właśnie wrócił z Kanady.

Ojciec Zyggi (tak się przedstawia dla przyjaciół) podzielił się swoimi doświadczeniami z centrum duchowości „Cztery pory roku” w Sherbrooke.

Był to dla niego czas spojrzenia na samego siebie, poukładania przyjaźni z Panem Bogiem, refleksji nad swoim życiem, odkrywania horyzontów Bożej miłości i sensu Chrystusowej misji.

W czasie kazania o. Marcin zdradził nam, że od czerwca 2019 roku będzie pełnił posługę misyjną w domu generalnym w Rzymie.

Jako asystent ekonoma generalnego będzie zarządzał finansami zgromadzenia w różnych prowincjach i krajach, przygotowywał raporty, jak również dbał o bieżące potrzeby naszego domu generalnego.

Po Mszy Świętej tradycyjnie wszyscy spotkali się przy kawie i herbacie, a prezentacje audiowizualną o Afryce przedstawiły nam Katarzyna Wilkosz i Joanna Janisz z fundacji AfricaMed.

Więcej na temat fundacji na stronie: www.africamed.org

Opowiadały o swoich przygodach i pracy medycznej w ramach wolontariatu w Tanzanii.

Odwiedziły między innymi wspólnotę Sióstr Białych i parafię o. Tomasza Podrazika w dzielnicy Tandale w Dar es Salaam, którego tutaj serdecznie pozdrawiamy  😉

Dziękujemy Panu Bogu za ich wrażliwe na potrzeby innych ludzi serca i piękne świadectwo.

Po Mszy Świętej pożegnaliśmy brata Karla, który z ramienia ekonoma prowincjalnego przyjechał z Dublina, aby sprawdzić finansową stronę naszego życia wspólnotowego w Natalinie.