Relacja z mszy misyjnej w lutym – Razem przeciwko handlowi ludźmi

9 lutego w naszej kaplicy zgromadziliśmy się na kolejnej w tym roku mszy świętej misyjnej. Była to szczególna msza, gdyż odbyła się ona przy relikwiach Św. Józefiny Bakhity, patronki współczesnych niewolników. W ten sposób poprzez modlitwę za ofiary handlu ludźmi jak ich oprawców włączyliśmy się w obchody V Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi ustanowionego przez Papieża Franciszka we wspomnienie Św. Bakhity.

O. Paweł w homilii nawiązał do obrazu pustyni, na której Jezus lituje się nad tłumami. Ten obraz przedstawił nam jako wyzwanie, by wyjść do tych wszystkich, którzy błąkają się na dzisiejszych „pustyniach”. Aby naśladując Jezusa, który jest zdjęty litością, wyjść do drugiego człowieka z Dobrą Nowiną. Szczególnym momentem dla  uczestników  liturgii  było  ucałowanie  relikwii  Św. Bakhity.

Po mszy św. zgromadziliśmy się w naszej Sali wykładowej, gdzie p. Radek Malinowski, świecki wolontariusz z Kenii, przedstawił nam problem współczesnych form niewolnictwa w tym afrykańskim kraju. Wszyscy z przejęciem słuchaliśmy świadectw ofiar handlu ludźmi, którym na co dzień pomaga p. Radek w organizacji HAART Kenya, której wspierają Misjonarze Afryki – Ojcowie Biali. Pan Radek jest inicjatorem akcji Wolni-Niewolni, o której więcej można się dowiedzieć pod tym linkiem:

http://pkwp.org/kenia?fbclid=IwAR3FaxLvt5stwDHxpCExRPxrleZp2BRbfKJ1Pb321_sENDt7632MZyP3nYQ

Zapraszamy na kolejną mszę misyjną już za miesiąc 9 marca.