Relacja z Mszy misyjnej w marcu

W ostatnią sobotę, w gronie osób, którym charyzmat Ojców Białych jest bliski, w naszej kaplicy po raz kolejny modliliśmy się za misjonarzy i misje.

O. Mariusz, który przewodniczył liturgii podczas homilii nawiązał do swojego doświadczenia pracy w Algierii, mówiąc o tym w jaki sposób chrześcijanie przeżywają Wielki Post w społeczeństwie muzułmańskim. Zwrócił naszą uwagę na wyzwania jakie stoją przed nami, a które dotyczą naszych postaw i praktyk religijnych w kontekście dialogu międzyreligijnego. Zostaliśmy także zachęceni abyśmy pamiętali, iż podejmowane przez nas wyrzeczenia podczas tych 40 dni mają za cel przede wszystkim zbliżyć nas do Boga i do drugiego człowieka. Podczas mszy przywitaliśmy w naszej wspólnocie ojca Emmanuela Noufe, który już niedługo rozpocznie naukę języka polskiego.

Po mszy świętej w naszej sali wykładowej spotkaliśmy się z Panem Radosławem Malinowskim, prezesem Fundacji Haart Kenya, który zajmuje się przeciwdziałaniem handlowi ludźmi. W swojej prezentacji przedstawił nam skalę tego procederu w Kenii i jak w konkretny sposób pomaga razem z wolontariuszami ofiarom współczesnego niewolnictwa oraz zapobieganiu tej formie wyzysku człowieka. Panu Radkowi dziękujemy za przybycie i życzymy mu oraz jego współpracownikom błogosławieństwa bożego, aby jeszcze bardziej dawali świadectwo “Ewangelii miłosierdzia w jednej z wielkich peryferii współczesnego społeczeństwa”.

Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i zapraszamy na kolejną mszę misyjną w sobotę , 8 kwietnia.

zdjęcia : Tomasz Matuszkiewicz