Relacja z Mszy Świętej misyjnej dla Przyjaciół

Nasza listopadowa Eucharystia misyjna dla przyjaciół, ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce miała częściowo nietypowy charakter.

Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Paweł Hulecki, pracujący na co dzień na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej, a przebywający obecnie na wakacjach w Polsce. W homilii o. Paweł, odwołując się do przypowieści o talentach, przypomniał nam, że Pan Bóg dając nam życie, obdarzył nas wielkim zaufaniem. Jeden talent odpowiadał w czasach Jezusa pieniądzom zarobionym przez robotnika w ciągu 20 lat miesięcznych pensji. Panu Bogu zależy, aby nasza relacja do niego była pełna zaufania. Cytując przysłowie ludu Senoufo, w Afryce Zachodniej: „Kiedy jesz owoc, spójrz na drzewo, z którego pochodzi”, kaznodzieja podkreślał potrzebę świadomości, że życie jest darem i w konsekwencji powinniśmy zrobić z niego dobry pożytek dla Pana Boga.

W czasie Mszy Świętej tradycyjnie modliliśmy się za przyjaciół naszych misji, dobrodziejów, zarówno żywych, jak i zmarłych. O listopadowej scenerii przypominała nam szczególnie pewna intencja Mszy Świętej. Modliliśmy się o Miłosierdzie Boże i życie wieczne z Panem Bogiem dla  śp. Pana Józefa Stępnia. Jesteśmy wdzięczni za działalność na rzecz stowarzyszenia Przyjaciele Misjonarzy Afryki śp. panu Józefowi  i obecnej na Eucharystii jego żonie, pani Krystynie Stępień-Sobańskiej. Po Komunii Świętej o. Mariusz Bartuzi w imieniu PMA, podziękował za otrzymane dobro i zapewnił o modlitwie naszej wspólnoty. Odczytał też przemówienie wygłoszone w czasie pogrzebu przez ich syna Michała, podkreślające, że śp. Józef był troskliwym ojcem, kochającym mężem i wzorowym lekarzem. W swoim słowie pani Krystyna wyraziła swoją wdzięczność za duchowe wsparcie, które otrzymała po śmierci męża. Śp. Józef długo walczył z chorobą. Jego duchowy testament adresowany do żony: „Nie śpiesz się tam, gdzie ja idę – ja poczekam”, zachęca nas do modlitwy za zmarłych.

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie odbyło się spotkanie po Eucharystii przy kawie i herbacie, na którym o. Paweł Hulecki miał się dzielić swoimi doświadczeniami misyjnymi z Wybrzeża Kości Słoniowej i Burkina Faso.

Ze względu na sytuację zdrowotną w kraju, nie możemy Was jeszcze zaprosić na Święto Patronalne naszego zgromadzenia Niepokalane Poczęcie NMP, które planujemy na sobotę 12 grudnia 2020 roku o godz. 18-tej.

Zapraszamy Was do śledzenia wieści na ten temat na naszej stronie internetowej i Facebooku.