Relacja ze styczniowej Mszy misyjnej

Nasze co miesięczne spotkania na Mszy misyjnej dla przyjaciół, rozpoczęliśmy w tym roku 14 stycznia. Sobota ta była bardzo biała, za oknami śnieg, w naszej kaplicy choinka ustrojona na biało, więc o. Marcin przywitał wszystkich „biało” u Ojców Białych. Wprowadził on nas w rozważanie kim są dzisiejsi grzesznicy i celnicy. Pokazał nam również, że Afryka potrzebuje pomocy, w osobach księży, sióstr zakonnych, ale również wolontariuszy i innych osób, które chcą oddać część swojego życia dla głoszenia Dobrej Nowiny. Głoszenie to odbywa się przez słowa, ale również przez świadectwo i zaangażowanie w dzieła charytatywne takie jak szkoły, ośrodki zdrowia czy poprawa warunków socjalnych.

Po Mszy Świętej naszym gościem była p. Monika Wójcik, która podzieliła się z nami wrażeniami i doświadczeniem z jej wakacyjnego pobytu w Ugandzie, podczas, którego pracowała w szkole podstawowej. Mieliśmy okazję podziwiać naturalne piękno tego kraju, ale również poznaliśmy jakie są różnice w systemie edukacyjnym u nas i w Ugandzie. Prezentacja przygotowana przez Panią Monikę była bardzo pouczająca i wzruszająca. Dziękujemy.

Wszystkich zapraszamy już na następną Mszę misyjną dla przyjaciół, która odbędzie się w naszym domu 11 lutego, jak zwykle o godzinie 18.00.

Kilka zdjęć z 14 stycznia.