Relacja z styczniowej Mszy misyjnej

Podczas ostatniej mszy św. misyjnej w naszej wspólnocie podziękowaliśmy o. Franciszkowi za jego ostatnie 4 lata pobytu w Polsce. O. Franciszek jeszcze w tym miesiącu wyjeżdża do „domu” jak to sam określił, bo większość swojego życia przeżył w Zambii.

W swojej homilii, o. Franciszek zaprosił nas do refleksji nad słowami psalmu responsoryjnego „Uwielbią Pana wszystkie ludy ziemi”. Mówił, że to, co ciekawe w tym krótkim zdaniu, które powtarzaliśmy jako responsorium, to słowo WSZYSTKIE. To zdanie jest proroctwem, w którego urzeczywistnianiu mamy swój udział.  Nie tylko my, misjonarze, niesiemy Ewangelię Chrystusa, Bożą miłość do tych, którzy Boga nie znają. Ale i osoby świeckie, razem z nami, jako chrześcijanie, niosą im Boga poprzez modlitwę, troskę, poprzez materialną i duchową pomoc. Jako chrześcijanie mamy prawo i obowiązek prowadzić do Boga tych, którzy nie żyją na co dzień Ewangelią Chrystusa.

Następnie o. Franciszek przypomniał nam o celu tych naszych comiesięcznych spotkań misyjnych. Za każdym razem mówimy o misjach, to chyba dlatego, że mamy wspólny cel – oczy nasze utkwione są w ten sam punkt, a mianowicie w tych, którzy czy to ze swej własnej winy, czy też bez winy nie wierzą w Jezusa Chrystusa, czyli w tych, którzy albo sami Go odrzucają albo tez nie mieli jeszcze okazji Go spotkać, poznać, przyjąć i uwierzyć w Niego. Inaczej mówiąc gromadzi nas PROROCTWO tak często powtarzane w czasie Epifanii, a wyśpiewane dziś w tej kaplicy, które mówi: „Uwielbią Pana wszystkie ludy ziemi… Oddadzą mu pokłon wszyscy królowie, wszystkie narody będą mu służyły” (Ps 72).

Każda modlitwa za misje, każde zainteresowanie się wiarą, a więc duchową kondycją drugiego człowieka, każda pomoc materialna i duchowa w tym względzie jest realizowaniem proroctwa: „Uwielbią Pana wszystkie ludy ziemi”. Taka jest prawda. Bo Bóg nie jest głuchy na modlitwy zanoszone w tym gronie. Bóg nie skrywa swego oblicza przed tymi, którzy Go jeszcze nie znają, zwłaszcza gdy my wszyscy, i Ty i ja, i Twój sąsiad prosimy, by Go poznały wszystkie narody.

Po mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego o. Franciszek przybliżył nam wszystkim Ziemię Świętą, gdzie spędził ostatnie 3 miesiące.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę za misje i misjonarzy. Już teraz zapraszamy na kolejną mszę św. misyjną, która odbędzie się 13 lutego o godzinie 18. A o. Franciszkowi życzymy wszystkiego dobrego na nowej placówce. Lesa akupale.

DSC_0014

DSC_0053DSC_0035 DSC_0040

DSC_0021 IMG_3279

IMG_3280 IMG_3283 IMG_3285 IMG_3286

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_6983

DSC_0072

DSC_0074

DSC_0077