Ojciec Biały na Festynie Rodzinnym w Warszawie

Koniec roku szkolnego to czas pikników, festynów. Ja również zostałem zaproszony na taką imprezę. Miała ona miejsce 10 czerwca w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 im. Bł. H. Koźmińskiego w Warszawie prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszego Imienia Jezus. Festyn został zorganizowany pod hasłem: „Bądźmy razem dla Niepodległej”.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której miałem zaszczyt przewodniczyć.


Celem festynu było podkreślenie wartości jaką ma świętowanie niedzieli razem z rodziną przez wspólną modlitwę, odpoczynek, zabawę, sport.

Uczestnicy mieli czas na bycie razem, m.in. na rozmowy, zmaganie się w różnych konkurencjach sportowych, czy chociażby wspólną grę na afrykańskich instrumentach, gdyż spotkanie to było również okazją do odkrywania barwnego świata Afryki.

Zaprezentowałem część naszego mobilnego muzeum: m.in. bębny i grzechotki, rzeźbę Makonde, do której nawiązałem podczas kazania, symbol wspólnoty, elementy tradycyjnego afrykańskiego stroju oraz, zawsze podziwianą, skórę węża.

Siostra Franciszka z Namibii, która niedawno przyjechała do Polski również odwiedziła naszą ekspozycję.

W ramach wolontariatu PMA zaprosiłem do współpracy Teresę i Gabrysię – absolwentki rzeźby na ASP, aby swą wiedzą i talentami wsparły misje.

Zorganizowały dla dzieci warsztaty z gipsorytu, które cieszyły się ogromną popularnością.

W imieniu wspólnoty Ojców Białych serdecznie dziękuję za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

                                                                                                                  o. Mariusz