Spotkanie Młodych w Łopocznie

W ostatnich dniach listopada O. Tomek wraz z Panią Annę Matelak-Peterman byli gośćmi wspólnoty Ognisk Miłości w Łopocznie, gdzie poprowadzili oni intensywne rekolekcje dla młodzieży. To niezwykłe spotkanie duchowe, zakończyło się w dzień 26 listopada – rocznicę śmierci założyciela naszego Zgromadzenia, Kardynała Lavigerie. W tym roku ta rocznica zbiegła się w czasie z Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość, podkreślając panowanie Chrystusa nad całym stworzeniem. W kontekście rekolekcji temat ten nabierał jeszcze głębszego znaczenia, gdy młodzież zadawała sobie pytanie, czy naprawdę oddaje Chrystusowi swoje życie. Szukanie odpowiedzi było dla Nich szansą aby zagłębić się w ducha misji i zastanowić, w jaki sposób mogą być apostołami wiary w swoim codziennym życiu. Rekolekcje zakończyły się uroczystą Mszą Świętą, w której uczestniczyli nie tylko młodzi, ale również stali bywalcy Ognisk Miłości. To zintegrowane środowisko wspólnoty wiernych, zrzeszone wokół wspólnego celebrowania Eucharystii, ukazywało piękno jedności w różnorodności.

Młodzież spędziła tych kilka dni na rozważaniach, modlitwie i dzieleniu się swoimi doświadczeniami tworząc atmosferę, w której mogli zastanowić się nad fundamentami swojej wiary, odkrywać jej znaczenie w codziennym życiu i lepiej zrozumieć, w co naprawdę wierzą.

Mamy nadzieję, że rekolekcje te nie tylko umocniły ich relacje z Bogiem, ale także ze wspólnotą Kościoła, tworząc trwałe więzi, które, będą dźwięczeć w ich sercach na długo.