Spotkanie z katechetami Archidiecezji Lubelskiej

W ramach współpracy z Wydziałem do Spraw Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej, w sobotę 13 stycznia 2018 roku, spotkaliśmy się z katechetami naszej Archidiecezji. Spotkanie to było okazją dla nas do osobistego kontaktu z katechetami, uczestnikami warsztatów misyjnych oraz do podzielenia się naszymi materiałami misyjnymi. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Misjonarzy Afryki (PMA) wraz z o. Mariuszem oferowali między innymi plakaty, książki, kalendarze i obrazki misyjne, dzięki którym możemy przybliżyć tematyką Misji Kościoła naszej młodzieży.

Konferencja szkoleniowa dla katechetów odbyła się w XXI LO im. św. Stanisława Kostki „Biskupiak”. Jej celem było pogłębienie wiedzy i duchowości misyjnej w obecnym Roku Misyjnym. Spotkanie obejmowało sześć bloków tematycznych dotyczących misji Kościoła, m.in. propagowanie idei wolontariatu misyjnego dzieci i młodzieży, zapoznanie się z pracą misjonarzy.

O. Mariusz przewodniczył Mszy Świętej koncelebrowanej w kościele pw. św. Mikołaja, na której zachęcił wszystkich katechetów do zapraszania Ojców Białych na lekcje religii. Zaprosił również do odwiedzin ich Domu Misyjnego w Natalinie, do zobaczenia wystawy sztuki afrykańskiej i wspólnej modlitwy w „afrykańskiej” kaplicy pod wezwaniem Męczenników Ugandyjskich.