Misjonarze Dziękują Małym Kolędnikom

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, w ramach akcji Kolędników Misyjnych organizowanej przez Papieskie Dzieła Misyjne, grupy dzieci kolędują niosąc ewangeliczną radość do naszych domów i zbierając datki na wsparcie potrzebujących rówieśników. Kraje, na rzecz który kolędują Kolędnicy Misyjni wskazuje każdego roku papież. Tym razem zbierali oni fundusze na pomoc dzieciom i młodzieży w Amazonii.

„To właśnie Bóg rozjaśnia mroki naszego życia. Ze żłóbka płynie światło i przesłanie miłości, które wzywa nas, byśmy budowali lepszy świat, w którym nikt nie jest zapomniany”– te słowa abp Stanisław Budzik skierował do uczestników spotkania przybyłych 9–go stycznia do sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Spotkanie to było uroczystym zakończeniem tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych.

Wśród licznie przybyłych uczestników misyjnego kolędowania z całej Archidiecezji Lubelskiej była również młodzież z Leopoldowa z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z Diecezji Siedleckiej.

W drodze powrotnej zatrzymali się w Natalinie w Domu Misjonarzy Afryki – Ojców Białych aby odkryć naszą wystawę sztuki afrykańskiej.

Ks. proboszcz Bogdan Kozioł zna i wspiera Ojców Białych już od bardzo dawna. Właściwie nasi wspaniali goście przybyli z rewizytą. Wcześniej o. Mariusz, już dwukrotnie gościł w ich parafii, ostatnim razem w październiku 2019 r. podczas obchodów Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Klikając na link poniżej można więcej przeczytać i zobaczyć na ten temat:

“Obchody Tygodnia Misyjnego w Zespole Placówek Oświatowych w Leopoldowie”

http://www.zpoleopoldow.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=1419

Tutaj bardzo polecamy link z relacji:

“Wyjazd kolędników Misyjnych do Lublina”

http://www.zpoleopoldow.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=1475

 

Podsumowanie Kolędników Misyjnych

Dokładnie tydzień po tym misyjnym święcie małych kolędników. 16-ego stycznia, w Dom Misyjnym Ojców Białych spotkali się jego organizatorzy. Spotkanie zaszczycili swą obecnością: ks. dr Wojciech Rebeta – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Lubelskiej, s. Irena Karczewska FMM z Centrum Misyjnego, s. Urszula Kupczyk OSU, p. Agata Skraińska, p. Elżbieta Czarnota i p. Agnieszka Remiś – katechetki, które bardzo aktywnie angażują dzieci i młodzież w misyjny wolontariat. Żałujemy bardzo że nie wszyscy zaangażowani na rzecz misji mogli wziąć udział w tym spotkaniu. Obecni goście podsumowali tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych oraz zakreślili plany na dalszą współpracę w animacji misyjnej.