Zapraszamy na lutową Mszę Świętą Misyjną

Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą Misyjną, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 lutego o godz. 18.00 w kaplicy naszego Domu Misyjnego. Przewodniczył jej będzie i wygłosi do nas Słowo Boże ks. dr Wojciech Rebeta, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Lubelskiej. Następnie, po przerwie na herbatę i ciastko, zapraszamy na relację z Tanzanii. Naszym specjalnym gościem będzie pan Marek Guzowski, który dla nas przedstawia się tutaj własnymi słowami: “pracuję w branży energetycznej, urodziłem się w Lublinie od kilkunastu lat mieszkam w Warszawie.

Misjami interesuję się od wielu lat, a z ojcami i siostrami znam się od 20 lat, od kiedy poznałem s. Maite Sanchez na światowych Dniach Młodzieży w Rzymie. Odwiedziłem kilka krajów Afrykańskich – Ghanę, Zambię, Kenię i Tanzanię. Obecnie we współpracy z o. Tomkiem Podrazikiem oraz s. Cecylią Bachalską realizuję  projekty w Dar Es Salaam w Tanzanii.

W roku 2018 zakończyliśmy budowę przedszkola w parafii Tandale.

Obecnie zajmuję się budową centrum zawodowe dla Kobiet “Salome”. W tym celu założyłem fundację Misja Tandale (w trakcie rejestracji) która będzie m.in. aktywnie wspierać realizację wspomnianych projektów we współpracy z Ojcami i Siostrami Białymi w Polsce i w Tanzanii.

Tutaj można przeczytać i zobaczyć więcej:

http://www.eds-fundacja.pl/tanzania/