Nowy Rok Akademicki

Podczas wakacji nasza wspólnota zmieniła swój skład. O. Paweł Mazurek wrócił już do Zambii, za którą tak tęsknił przez ostatnie lata. Do wspólnoty dołączył natomiast O. Franciszek Szczurek, który zakończył pracę na parafii w Ndoli i po trzymiesięcznym urlopie dołączył do naszej wspólnoty w Natalinie. Swój urlop kończy również O. Emmanuel Noufe, który niedługo do nas przyjedzie z Burkina Faso. Naszej wspólnocie poświęcę osobny wpis w październiku po tym jak spotkamy się razem by opracować tegoroczny projekt wspólnotowy.

Temat urlopowy na tym się nie wyczerpuje, bowiem tegoroczne wakacje obfitowały w odwiedziny naszych współbraci pracujących w Afryce. I tak: odwiedził nas O. Jacek Wróblewski, który zakończył pracę w Ghanie, i udając się na swój zasłużony rok sabatyczny do Jerozolimy zahaczył o Natalin. Następnie odwiedził nas O. Mateusz Wężyk, który po trzyletnim okresie pracy w Tanzanii przyjechał odpocząć do Polski. Na urlopie wciąż przebywa O. Adam Choma, który przybył do nas z Burkina Faso. Gościliśmy również w naszym domu O. Pawła Huleckiego, który przyjechał do nas po Kapitule Generalnej z Rzymu, gdzie reprezentował Prowincję Zachodniej Afryki. Wygląda na to że O. Paweł będzie musiał zatrzymać się w Rzymie na dłużej.

Podczas minionych wakacji członkowie naszej wspólnoty również wyjeżdżali. O. Mariusz wyjechał na bezpośrednie przygotowanie misyjne do Francji, skąd niedługo wróci tylko po to by wyjechać do pracy w Algierii. O. Tomasz z kolei towarzyszył członkom Diakoni Misyjnej Ruchu Światło-Życie w Tanzanii (relacja z tego wyjazdu niedługo pojawi się na naszej stronie).

Zrządzenie Opatrzności sprawiło więc, że tegoroczne czerwcowe spotkanie rodziców ubogaciła obecność wielu spośród naszych współbraci. Natomiast Ci, którzy nie mogli przyjechać na spotkanie łączyli się z nami online. Podczas spotkania rodziców miało miejsce poświęcenie uroczystej tablicy poświęconej zmarłym Misjonarzom Afryki. W sposób szczególny wspominaliśmy naszego Ś.P współbrata O. Darka Zielińskiego.

Zapraszamy Was aby również w tym roku śledzić naszą stronę. W tym roku również będą odbywać się Msze Święte dla Przyjaciół w każdą drugą sobotę miesiąca o 18:00.